SEO straipsnių rašymas 

SEO straipsniu rasymas

Efektyvių SEO straipsnių rašymas 2024 metais

SEO straipsniai yra rašomi siekiant pagerinti svetainės matomumą, padidinti lankytojų srautą iš paieškos puslapių ir gauti papildomų pajamų.

SEO straipsniai dažnai yra pritaikyti tam tikriems raktažodžiams ar frazėms, kurias žmonės dažniausiai įveda paieškos svetainėse ieškodami informacijos.

SEO straipsnių rašymas nėra tik paprastas tekstas apie jūsų veiklą ar paslaugas. Jis apima skirtingas veiklas:

 • raktinių žodžių tyrimas,
 • unikalaus turinio kūrimas,
 • tinkama struktūra ir kiti SEO principai.


SEO straipsnių tikslas yra paruošti juos taip, kad jie būtų patrauklūs paieškos varikliams, todėl būtų rodomi aukščiau paieškos rezultatuose.

SEO straipsniai kaina ir terminai

SEO straipsnių rašymo kaina mūsų agentūroje prasideda nuo 70 eur. Vis tik SEO straipsnio rašymas nėra vienodas ir toks pat.

Į šias paslaugas įeina:

 • Raktažodžių analizė
 • Konkurentų analizė
 • Tekstas iki 1000 žodžių
 • Antraščių ir paantraščių kūrimas
 • ALT tekstai
 • Nuorodų tekstai

Paruošime SEO straipsnį per 1-2 darbo dienas po temos ir raktažodžių patvirtinimo.

Seo straipsnių rašymas yra individualus požiūris į klientą, jo sritį, konkurencingumą ir kitus faktorius. Jei reikia pagalbos ruošiant SEO tekstus ar kitų SEO veiklų, susisiekite.

SEO straipsnių rašymas SEO straipsniai ir organiniai rezultatai
SEO straipsnių rašymas: atsidurkite organinės paieškos viršuje

Nuo ko priklauso SEO straipsnio kaina?

 1. SEO teksto ilgis ir kompleksiškumas

  Ilgesni, išsamūs ir kompleksiškesni straipsniai kainuoja daugiau nei trumpesni ir mažiau sudėtingi straipsniai.

 2. Raktinių žodžių tyrimas

  SEO straipsnių kainai įtakos turi ir ar būtina atlikti išsamų raktinių žodžių tyrimą, kad būtų identifikuoti tinkamiausi raktiniai žodžiai. Ar jau klientas žino savo pagrindinius ir giminingus raktinius žodžius.

 3. Turinio unikalumas ir kokybė

  Aukštesnės kokybės, originalus turinys dažniausiai kainuoja daugiau nei standartinis arba tipiškas turinys.

 4. Specializacija ir kiti reikalavimai

  Kaina gali skirtis priklausomai nuo to, ar yra pritaikytas tam tikriems reikalavimams, pavyzdžiui, medicininiams ar technologiniams straipsniams.

  Tokio tipo tekstai yra sudėtingesni ir dažniausiai ruošiami kartu su klientu.

Kas yra SEO straipsniai?

SEO straipsniai yra tekstai, kurie jų rašymo etape yra optimizuojami tam, kad būtų geriau matomi paieškos puslapiuose.

SEO straipsniai yra svarbūs siekiant padidinti svetainės matomumą ir pritraukti lankytojų srautą iš organinių paieškos rezultatų.

Statistiniai duomenys rodo, kad:

 1. 75% vartotojų niekada nepasiekia antrame paieškos rezultatų puslapyje.
 2. 93% interneto veiklos prasideda paieška jame.
 3. Vidutinė svetainės lankytojų dalis iš organinio srauto siekia apie 40%, lyginant su 10% vartotojų ateinančių iš socialinių tinklų ir 10%-5% iš reklamos.

Kadangi didžioji dalis interneto vartotojų ieško informacijos per paieškos svetaines, buvimas paieškos rezultatų viršuje tampa itin svarbus, norint pritraukti naujus lankytojus ir potencialius klientus.

Todėl optimizuoti straipsnius pagal paieškos variklių algoritmus yra būtina, siekiant konkuruoti dėl dėmesio ir srauto internete. SEO straipsniai yra svarbi SEO paslaugos dalis.

Kaip ruošiame SEO straipsnius?

Analizuojame raktažodžius

Pirmiausia pradedame nuo susijusių raktažodžių, jų paieškos mėnesinio kiekio bei sudėtingumo. Tam įprastai naudojame SEMrush įrankį.

Rašome SEO straipsnius ne vienam o keliems susijusiems raktažodžiams. Jei jūsų verslas yra konkurencingoje nišoje ir jūs esate naujokas, greičiausiai jums reikėtų pradėti nuo mažesnės konkurencijos raktažodžių.

Kas yra SEO straipsniai
Kas yra SEO straipsniai: raktažodžių atrinkimas

Taip pat visuomet patariame įtraukti long-tail raktažodžius. Tai ilgesni raktažodžiai (pvz. „seo straipsniai kaina” ar „seo straipsnių rašymas”).

Jie turės mažesnį konkurencingumą nei tiesioginiai raktažodžiai (pvz. „seo straipsniai”) ir taip turėsite daugiau galimybių parašius kokybišką tekstą reitinguotis aukščiau paieškos rezultatų puslapyje.

Konkurentų analizė

Rašant SEO tekstą svarbu įvertinti pirmas vietas paieškoje užėmusių konkurentų turinį. Koks yra jo ilgis, kokios antraštės, pavadinimas, naudojami raktažodžiai, jų kiekis tekste.

Tinkamas antraščių naudojimas Google yra vis labiau vertinamas. Tad tinkamai parinkta jos struktūra (H1-H4) ir raktažodžių panaudojimas jose yra svarbus sėkmingam SEO tekstui.

Kas yra SEO straipsniai: konkurentų antraščių analizė ir jų vertinimas
Kas yra SEO straipsniai: konkurentų antraščių analizė

Viskas apart teksto

Ruošdami SEO straipsnius galvojame ne tik apie tekstą. Kad ir kaip paradoksalu tai būtų. Geras tekstas nebus sėkmingas be tinkamo:

1. Pavadinimo

Pavadinimas turi būti patrauklus, ne per trumpas, bet ir tilpti į bent 60 simbolių. Ar jame galime panaudoti klausimą? Ar skaičių?

Jei taip, puiku. Jis bus patrauklesnis skaitytojams ir tuo pačiu paieškos robotams.

2. URL

Straipsnio nuoroda turi atitikti raktažodį ir nebūti per ilga ir per išsami. Ji nebūtinai turi būti tokia pat kaip pavadinimas.

3. ALT

Labai svarbu, kad tekste esantys paveikslėliai būtų tinkamai optimizuoti. Geriausiai jei jų svoris neviršytų 50kb, jų formatas būtų WebP ir be abejo jų ALT žyma būtų aprašyta.

Tad šiuo atveju ruošdami tekstą galvojame ir apie ALT žymas.

4. Meta

Meta aprašymas nebėra toks svarbus paieškos robotams, bet jis dar gali būti paveikus vartotojui.

Tad tinkamai aprašyta Meta žyma bus parinkta Google robotų ir leis turėti geresnius paspaudimo rodiklius.

SEO straipsnių rašymas ne tik tekstas bet ir kiti elementai

Parenkami raktažodžiams vietą

Sėkmingam SEO straipsniui labai svarbus raktažodžių pateikimas ir įtraukimas į tekstą. Jų negali būti per daug ir jie negali būti įtraukti nenatūraliai.

Raktažodžiai turi neviršyti tam tikro procento bendro žodžių teksto. Kitu atveju paieškos robotai gali turinį vertinti neigiamai ir jis nebus aukštai reitinguojamas.

Raktažodžiai turi būtinai būti atvaizduojami antraštėse. Svarbu, kad jos būtų skirtingo lygmens.

Taip pat svarbu raktažodžiais pradėti bei užbaigti tekstą. Kaip minėjau anksčiau viename tekste nepatariame naudoti tik vieno raktažodžio. Dažniausiai naudojame kelis giminingus raktinius žodžius.

Rašome žmonėms ar robotams?

Skaitydami apie SEO dažnai sutiksite pasakymą, kad rašykite tik žmonėms, ne paieškos robotams, tekstas turi būti natūralus, įdomus ir kt. Iš dalies taip. Iš dalies ne.

Ruošiant SEO straipsnius, svarbu atsižvelgti tiek į žmones, tiek į paieškos sistemas. Žmonėms rašant, būtina kurti turinį, kuris būtų įdomus, naudingas ir pritraukiantis jų dėmesį.

Tai gali būti informatyvūs straipsniai, patarimai, atsiliepimai ar įdomios istorijos, kurie suteikia vertingos informacijos arba pramogą.

Vis tik manau pirma rašyti turime robotams, kurie nuspręs ar šis turinio vienetas yra tiek naudingas, kad jį galėtų pamatyti tas žmogus.

seo straipsnių rašymas žmonėms ir robotams

Rašymas paieškos sistemoms reikalauja optimizavimo, kad straipsnis būtų geriau pastebėtas ir įvertintas paieškos rezultatuose.

Tai apima tinkamą raktažodžių naudojimą, struktūrizuotą ir skaitomą turinį, tinkamus antraščių ir pastraipų formatavimus, tinkamas nuorodas į kitus tinklalapius ar šaltinius, taip pat tinkamą ilgį ir kokybę.

Sėkmingai suderinus šiuos aspektus, galima pasiekti aukštą poziciją paieškos rezultatuose ir pritraukti daugiau skaitytojų bei potencialių klientų.

Rašyti reikia žmonėms, bet tuo pačiu daug dėmesio skiriant robotams.

Kaip išnaudoti Dirbtinį intelektą?

Dirbtinis intelektas gali būti naudingas įrankis ruošiant SEO straipsnius. Be abejo jis pats neparašys už mus teksto, bet jį gali pasikviesti į pagalbą.

Štai keli būdai, kaip jį išnaudoti:

 1. Antraščių kūrimas

  Dirbtinis intelektą galime išnaudoti generuojant idėjas straipsnių antraštėms. Tokioms antraštėms, kurios pritrauks skaitytojo dėmesį.

 2. Meta aprašymų kūrimas

  Dirbtinis intelektas gali analizuoti straipsnio turinį ir pagal tai sugeneruoti trumpus, bet informatyvius meta aprašymus.
  Vis tik svarbu jam tikamai pateikti užklausą ir stebėti ar nėra iškraipomi ar kitaip pateikiami raktažodžiai. Ypatingai ilgesni (long-tail raktažodžiai).

 3. Pavadinimų idėjų generavimas

  Dirbtinis intelektas gali analizuoti raktinius žodžius ir temą bei pagal tai sugeneruoti įvairias idėjas pavadinimams.
  Tai puiki pagalba ypatingai tomis dienomis kai atrodo neina sugalvoti nieko įdomaus ir patraukiančio.

 4. Sudėtingesnių raktažodžių panaudojimas

  Dirbtinį intelektą gali panaudoti siekiant į SEO straipsnius integruoti sudėtingesnius raktažodžius. Įtraukti taip, kad jie atrodytų natūraliai.

SEO straipsnių rašymas ir dirbtinio intelekto panaudojimas jiems rašyti
SEO straipsnių rašymas: dirbtinio intelekto išnaudojimas

Dirbtinis intelektas už jus neparašys teksto, kuris bus reitinguotas pirmoje vietoje jei paprašysite parašyti straipsnį apie „kačių kraiką”.

Bet jei dirbtinio intelekto paprašysite analizuoti konkurentus ir kursite tekstą žingsnis po žingsnio, ta pirma pozicija paieškoje gali nebūti taip toli, kaip iš pradžių atrodo.

Dažniausiai daromos klaidos ruošiant SEO straipsnius patiems

Jei neturite patirties ruošiant SEO straipsnius greičiausiai darysite bent kelias klaidas aprašytas žemiau:

 1. Per didelis dėmesys raktažodžiams

  Dažnai verslo savininkai įterpia pernelyg daug daugybę raktinių žodžių į straipsnį, tikėdamiesi, kad tai padės jų puslapiui geriau reitinguotis.

  Vis tik tai greičiausiai pakenks vartotojo patirčiai ir atbaidys skaitytojus, o kartu ir paieškos svetainių robotus.

  Raktinius žodžius svarbu tekste naudoti natūraliai ir organiškai.

 2. Nepakankamas turinio kokybė

  Kartais norit kuo geriau būt reitinguojamiems pamirštama dėmesio skirti turinio kokybei. Svarbu, kad straipsniai būtų informatyvūs, naudingi ir pritrauktų skaitytojų dėmesį.

 3. Netinkamos antraštės ir meta aprašymai

  Nepatyrę specialistai dažnai per mažai dėmesio skiria straipsnių antraštėms ir meta aprašymams.

  Tai svarbūs elementai, kurie turi būti pritrauklūs ir informatyvūs.

  Juose nepamirškite naudoti raktažodžių, tik ne per daug. Nerašykite šių elementų per ilgų.

 4. Neatnaujinamas turinys

  Dažna situacija – parašėme tekstą, straipsnį ar kategorijos, prekės aprašymą ir viskas darbas baigtas.

  Turinį reikia vis atnaujinti taip siunčiant paieškos robotams žinią, kad jis nėra pasenęs ir yra aktualus.

  Nuolatinis turinio atnaujinimas gali turėti teigiamą poveikį svetainės matomumui paieškos sistemose.

 5. Kopijuojamas turinys

  Dažnai nepatyrę specialistai kopijuoja turinį iš kitų šaltinių, konkurentų svetainių.

  Tai gali sukelti nemažų problemų. Tokiu atveju paieškos robotai gali vertinti jūsų svetainę kaip nepatikimą ir nesuteikiančią vartotojui originalaus turinio.

  Svarbu kurti unikalų ir originalų turinį.

Siekiant maksimaliai išnaudoti SEO potencialą, svarbu vengti šių klaidų ir atkreipti dėmesį tiek į optimizavimą, tiek į turinio kokybę bei aktualumą.

Dažniausiai užduodami klausimai apie SEO straipsnių rašymą

 1. Koks yra svarbiausias dalykas rašant SEO straipsnius?

  Svarbiausia yra turinio kokybė ir vertė kuriama skaitytojams. Bet nepamirškite ir paieškos robotų

 2. Kiek raktinių žodžių turėtų būti straipsnyje?

  Raktinius žodžius naudokite natūraliai ir vidutiniškai, vengiant perteklinio pabrėžimo. Patariame neviršyti vieno procento nuo visų tekste panaudotų žodžių kiekio.

 3. Ar antraščių ir meta aprašymų naudojimas svarbus?

  Taip, antraštės ir meta aprašymai padeda pagerinti straipsnio matomumą paieškos sistemose. Rašant SEO straipsnius svarbu dėmesį skirti ir šiems elementams.

 4. Koks yra idealus straipsnio ilgis?

  Teksto ilgis gali skirtis nuo straipsnio tipo ir temos. Tačiau patariame, kad jis būtų bent 1000 žodžių ilgio.

 5. Kaip užtikrinti, kad straipsnis būtų SEO optimizuotas?

  Naudokite tinkamus raktinius žodžius, antraštes, subantraštes, turinio struktūrą ir tinkamas nuorodas.

  Dalinkitės straipsnio nuoroda kituose puslapiuose, socialiniuose tinkluose.

 6. Kaip dažnai reikėtų rašyti naujus straipsnius?

  Geriausia turinį atnaujinti nuolat. Tačiau dažnis priklauso nuo jūsų galimybių ir poreikių.

  Jei dirbate konkurencigoje srityje patartume kurti bent vieną turinio vienetą per savaitę. Taip pat nepamirškite esamų tekstų atnaujinti, papildyti.

 7. Ar reikia nuorodų į kitus tinklalapius?

  Taip, tinkamos nuorodos gali pagerinti jūsų svetainės autoritetą ir pagerinti SEO rezultatus.

  Patariame naudoti nuorodą į titulinį puslapį, į kitą susijusią kategoriją ar puslapį jūsų tinklapyje. Taip pat į autoritetingą išorinį šaltinį.

 8. Kaip svarbu kurti unikalų turinį?

  Labai svarbu, nes paieškos sistemos vertina originalumą ir gali bausti už kopijuoto turinio naudojimą.

Jei jums reikalinga pagalba ruošiant SEO tekstus, SEO auditą ar kitas SEO paslaugas, visuomet kreipkitės

Mumis pasitiki

Prisijunkite prie jau mus pasirinkusių

Susisiekime

Parašykite mums laišką

Pasidalinkite su kokiais iššūkiais susiduria Jūsų verslas ir kaip galėtume jums padėti. 

Aptarkime

Nemokama konsultacija

Aptarkime Jūsų poreikius nemokamos konsultacijos metu