Kas yra URL? Geriausios SEO praktikos

Kurkite trumpus ir glaustus URL adresus. Nenaudokite specialių simbolių, jei nesate didelė el.parduotuvė, nekurkite per daug kategorijų URL adrese. Žemiau dalijuosi 14 patarimų, kurie mano manymu padės turėti efektyvesnę URL adresą.
kas yra URL adresas

Kas yra URL adresas ir kaip jį geriausiai išnaudoti?

Kuriant internetinį puslapį, dažnai nepakankamai dėmesio skiriama URL struktūrai, nors tai gali turėti didelės įtakos tiek naudotojo patirčiai, tiek paieškos sistemų optimizavimui (SEO).

Google pateikia išsamius patarimus, kaip optimizuoti URL struktūrą, todėl šiame įraše aptarsiu ne tik kas yra URL adresas, bet ir keletą svarbiausių aspektų, kuriuos turėtumėte naudoti kuriant efektyvius ir SEO draugiškus URL.

Kai yra atliekamas SEO auditas visuomet atkreipiame dėmesį ir į URL struktūrą ar jos ilgį. Dažniausiai tai tiriame naudodami ScreamingFrog įrankį.

1. Trumpas ir aiškus URL

Trumpi URL adresai yra ne tik lengviau įsimenami, bet juos lengviau supranta žmonės bei paieškos robotai.

Google pataria vengti ilgų URL, kuriuose yra nereikalingi parametrai. URL turėtų būti pakankamai informatyvūs, kad atspindėtų turinio esmę ar puslapio funkciją, tačiau kuo trumpesni.

2. Naudokite žmogiškai suprantamus žodžius

Vienas iš svarbiausių URL kūrimo aspektų yra aiškūs ir suprantami žodžiai. Vietoj techninių parametrų ar nesuprantamų skaičių, stenkitės naudoti žodžius, kurie aiškiai nurodo puslapio turinį.

Tai padeda vartotojams ir paieškos sistemoms greičiau suprasti, kas yra puslapyje, ir geriau indeksuoti jūsų turinį.

kas yra url adresas
Kas yra URL adresas: kurkite kuo glaustesnius URL

3. Hierarchijos ir kategorijų naudojimas

Struktūrizuotas URL, atspindintis svetainės hierarchiją, padeda vartotojams lengviau naviguoti ir suprasti, kur jie yra svetainėje.

rodo aiškią struktūrą, kur vyru yra kategorija, avalyne – subkategorija, o begimo-bateliai – konkretus produktas.

4. Venkite gausybės parametrų

Nors kartais neišvengiama, kad URL turi kelių parametrų, reikėtų vengti jų pertekliaus. Daug parametrų gali sukelti problemų indeksuojant puslapius ir gali būti suvokiami kaip mažiau patikimi vartotojų ir paieškos sistemų.

Jei parametrai būtini, stenkitės juos laikyti kiek įmanoma struktūriškesnius ir aiškesnius.

5. Įtraukite SEO raktažodį į URL

Jei jau klausiate kas yra URL adresas greičiausiai norite ne tik sukurti techniškai tvarkingą svetainę, bet ir ją tinkamai optimizuoti.

Įsitikinkite, kad jūsų URL adrese yra 1 arba 2 svarbiausi raktažodžiai, susiję su jūsų turiniu. Tai padidina galimybę geriau reitinguotis atitinkamose paieškose.

Naudokite raktažodį URL adrese kuo arčiau domeno. Stenkite neprirašyti nebūtinų žodžių prieš raktažodį.

6. Venkite simbolių

Specialūs simboliai (pvz., apatiniai brūkšniai, skyrybos ženklai ir kiti panašūs simboliai) gali sugadinti URL struktūrą. Patariu vengti bet kokių šių simbolių naudojimo savo URL. Naudokite skaičius, raides ir reikšmingus žodžius, o žodžius atskirkite brūkšneliais (-).

7. Pašalinkite nereikalingus žodžius

Jūsų URL turėtų būti kiek įmanoma trumpesnis. Vengkite papildomų žodžių, tokie kaip „ir“, „bet“, „į“ ir kt., nes jie gali padaryti jūsų URL per ilgą. Kurkite URL glaustai. Išsiplėsti galėsite tekste. Jei to labai reikia 🙂

Prisiminkite, kad visuomet laimi kokybė, o ne kiekybė.

8. Nenaudokite datų, metų

URL struktūroje datų įtraukimas ne tik padidina URL ilgį, bet ir gali pakenkti SEO. SEO draugiški URL turėtų būti aktualūs ir naudingi metų metus.

Kas yra URL adresas: venkite minėti metus URL adrese

9. Ribokite kategorijas

Kurkite trumpą ir aiškų URL. Jei nesate didelė el.parduotuvė ar knygų katalogas nepersistenkite. Per daug kategorijų sukuria pernelyg ilgą URL nuorodą.

Jei rašote blogą nepersistenkite su kategorijų sudėtingumu, eikite tiesiai prie reikalo.

10. Naudokite HTTPS

HTTPS yra saugesnis protokolas, kuris naudoja SSL . Tai apsaugo jūsų svetainę nuo įsilaužėlių, suteikdama didesnį patikimumą naudotojams.

11. Nekurkite automatiškai URL

Kai kurios platformos, pvz., WordPress, siūlo automatiškai sugeneruotą URL, kai pradedate rašyti naują įrašą.

Prieš publikuojant turinį, peržiūrėkite URL ir pakoreguokite pagal išvardintas gerąsias praktikas.

12. Naudokite brūkšnelius, o ne tarpus

Tarpai URL adresuose nėra skaitomi ir gali sugadinti nuorodą. Vietoj tarpų naudokite brūkšnelius (-), o ne apatinius brūkšnelius (_)

13. Būkite nuoseklūs

Svarbu išlaikyti nuoseklumą visame puslapyje. Jei vis tik naudojate kategorijas vienoje tinklaraščio dalyje, jas naudokite visur.

Kas yra URL adresas: peradresuokite netinkamas nuorodas
Kas yra URL adresas: peradresuokite netinkamas nuorodas

14. Peradresuokite senus URL

Jei turite senų, netaisyklingai sukurtų URL nepalikite jų ramybėje. Juos pakeiskite ir nukreipkite seną URL į naują. Žargonu kalbant atlikite redirectą. Tai leidžia išsaugoti esamą autoritetą paieškos sistemose ir neprarasti vartotojų srauto.

Reklama: Siūlome profesionalias SEO paslaugas verslui

Dažniausiai užduodami klausimai apie URL adresus

  1. Kas yra URL adresas?

    URL (Uniform Resource Locator) yra adresas, nurodantis, kur internete yra tam tikras tinklapys.
    Jis susideda iš kelių dalių: protokolo (https), domeno vardo (pavadinimas).

  2. Kodėl svarbu, kad URL būtų trumpi ir aiškūs?

    Trumpi ir aiškūs URL yra lengviau įsimenami, lengviau dalijamasi jais socialinėje žiniasklaidoje ar el. paštu ir jie atrodo patrauklesni paieškos sistemų rezultatuose. Aiškūs URL padeda vartotojams ir paieškos sistemoms greičiau suprasti puslapio turinį.

  3. Ar URL turėtų būti rašomi mažosiomis raidėmis?

    Taip, URL turėtų būti rašomi mažosiomis raidėmis. Rašant viską mažosiomis raidėmis išvengiama klaidų, kai vartotojai įveda adresą, ir tai padeda išvengti painiavos.

  4. Kuo skiriasi HTTP ir HTTPS?

    HTTP (Hypertext Transfer Protocol) yra protokolas, naudojamas duomenims perduoti tarp vartotojo naršyklės ir svetainės.

    HTTPS (HTTP Secure) yra HTTP versija su papildomu saugumo sluoksniu – SSL/TLS (Secure Sockets Layer / Transport Layer Security) sertifikatu, kuris užšifruoja duomenis, siunčiamus tarp naršyklės ir serverio.

    HTTPS padeda užtikrinti duomenų apsaugą ir yra būtinas bet kuriai svetainei, kurioje vyksta mokėjimai ar asmeninių duomenų tvarkymas. Naudokite HTTPS protokolus savo svetainės URL adresui.

Kas yra URL adresas?
Kas yra URL adresas?

Dažniausiai daromos klaidos kuriant URL adresus

Kai jau žinote kas yra URL adresas ir kaip jį reikia kurti, dar pasikartokime kokios dažniausios klaidos pasitaiko verslų tarpe.

Kuriant URL adresus, pasitaiko keletas tipinių klaidų, kurios neigiamai veikia tiek vartotojo patirtį, tiek svetainės SEO rezultatus.

Žemiau aptarsiu tris dažniausiai daromas klaidas:

1. Per ilgi ir sudėtingi URL

Ilgi URL dažnai yra sudėtingiau suprantami ir gali atrodyti mažiau patikimi. Tai taip pat apsunkina paieškos sistemoms URL indeksavimą ir analizavimą.

Kuo daugiau žodžių pateiksite URL adrese tuo sudėtingiau reikės vertinti Google paieškos robotams koks raktažodis yra svarbiausias ir kur jis yra.

2. Nereikalingų parametrų naudojimas

Dažnai URL yra perkrauti nereikalingais parametrais, kurie gali sukelti problemų indeksuojant svetainę paieškos sistemose.

Tokie parametrai kaip sesijos ID arba stebėjimo kodai, gali sukurti daug dubliuotų turinio URL, kurie išskaido autoritetą ir mažina SEO efektyvumą.

3. Naudojimas tarpų ir specialiųjų simbolių

Tarpai URL adresuose yra keičiami į „%20“, o tai daro URL nešvarus ir sunkiau įskaitomus. Specialūs simboliai (kabliataškiai, kableliai ir kt.) ne tik sugadin URL bendrą vaizdą, bet gali sukelti problemų, kai URL yra perduodamas per skirtingas platformas ar sistemas.

Rekomenduojama naudoti brūkšnelius vietoje tarpų arba pabraukimų, o specialių simbolių URL visai nenaudoti.

Pabaigai

Šios išvardintos praktikos padės sukurti efektyvius, SEO draugiškus URL adresus, kurie pagerins jūsų svetainės naudojimo patirtį ir leis pasiekti geresnių rezultatų paieškos sistemose.

Tikiuosi šis tinklaraščio įrašas leido geriau suprasti kas yra URL adresas ir leis kurti tvarkingesnį internetą ir suteikti vartotojui geresnę patirtį. Jei reikia pagalbos ar SEO konsultacijų ar optimizavimo darbų, visuomet susisiekite.

Mumis pasitiki

Prisijunkite prie jau mus pasirinkusių

Susisiekime

Parašykite mums laišką

Pasidalinkite su kokiais iššūkiais susiduria Jūsų verslas ir kaip galėtume jums padėti. 

Aptarkime

Nemokama konsultacija

Aptarkime Jūsų poreikius nemokamos konsultacijos metu