Naujienlaiškių siuntimo programos: kuri geriausia?

Šaime straipsnyje aptariu naujienlaiškių siuntimo programas ir kuo jos skiriasi, kuo išsiskiria ir kuo yra panašios. Taip pat aptaria kur ir kokiu atveju patarčiau naudoti vieną ar kitą.
Nemokama naujienlaiškių siuntimo programa

Geriausia nemokama naujienlaiškių siuntimo programa: vertinu keturias programas

Naujienlaiškių siuntimo platformos yra labai svarbios, ypatingai elektroninėms parduotuvėms. Jos padeda įmonėms efektyviai bendrauti su savo klientais, automatizuoti rinkodaros kampanijas ir stiprinti prekės ženklo lojalumą.

Jei ieškote kas galėtų būti geriausia nemokama naujienlaiškių siuntimo programa iš dalies pataikėte kur ir reikia.

Apžvelgsiu kas yra geriausios naujienlaiškių kūrimo programos šiuo metu rinkoje. Ne dėl to, kad jos turi nemokamą naujienlaiškių siuntimo galimybę, bet dėl to, kad tai yra puikūs įrankiai verslo plėtrai ir augimui.

Tarp daugybės galimybių rinkoje, Omnisend, Klaviyo, MailerLite ir Mailchimp išsiskiria kaip populiariausios ir daugelio vertinamos naujienlaiškių kūrimo programos. Email marketingas yra neįsivaizduojamas be šių platformų.

Beje dvi iš jų yra lietuvių sukurtos kompanijos.

Kiekviena iš jų turi unikalių savybių, kurios gali būti pritaikytos įvairių dydžių ir sektorių verslams. Šiame įraše palyginsime šias platformas, aptardami jų funkcionalumo privalumus bei trūkumus.

Reikia pagalbos kuriant automatizuotas naujienlaiškių kampanijas? Pakalbėkime.

Omnisend

Omnisend yra novatoriška el. pašto marketingo ir automatizavimo platforma, specialiai sukurta e. prekybos verslams.

Įkurta 2014 metais, Omnisend greitai išaugo iki vienos iš pirmaujančių rinkos platformų, padedančių prekybininkams efektyviai pasiekti savo klientus per el. paštą, SMS ir socialinės žiniasklaidos kanalus.

Nuo savo įkūrimo Omnisend išplėtė savo veiklą ir šiuo metu turi savo padalinius keliose šalyse, pasižymėdama tarptautiniu darbuotojų tinklu, kuriame šiuo metu dirba daugiau nei 200 talentingų specialistų.

nemokama naujienlaiskiu siuntimo programa Omnisend
Nemokama naujienlaiškių siuntimo programa

Privalumai:

 • Automatizavimo galimybės: Omnisend išsiskiria sudėtingomis automatizavimo galimybėmis, leidžiančiomis kurti išsamias vartotojo elgsenos sekimo kampanijas.
 • Integracija su e. prekyba: Ypatingai stipriai integruojasi su e. prekybos platformomis, leidžianti lengvai perimti produktų duomenis ir naudoti juos rinkodaros kampanijose.
 • Kanalo įvairovė: Palaiko ne tik el. paštą, bet ir SMS, „push” pranešimus, todėl leidžia vykdyti daugiakanalio marketingo kampanijas.

Trūkumai:

 • Kainodara: Gali būti kainiškai ne tokia patraukli mažesniems verslams dėl aukštesnių kainų už pažangias funkcijas. Nors turi nemokamą pradinį planą.
 • Sudėtingumas: Sudėtingesnės funkcijos reikalauja išsamiau susipažinti su platforma, kas gali užtrukti.

Beje tarp savo paslaugų turime vieną pavadinimu – Internetinių svetainių analizė. Šios analizės metu taip pat vertiname elektroninius laiškų, jų automatizuotą veikimą ir išnaudojimą. Nes manome, kad tai labai svarbi kiekvienos elektroninės parduotuvės sėkmės dalis.

Personalizuotos elektroninio pašto kampanijos, kurios remiasi klientų duomenimis, ženkliai pagerina įsitraukimą. Segmentuotos ir personalizuotos kampanijos pasiekia net 50% didesnį paspaudimų rodiklį (CTR) nei kampanijos, kurios to neturi. (Marketing Letter)​

Klaviyo

Klaviyo yra viena iš pirmaujančių el. pašto marketingo ir automatizavimo platformų, specialiai sukurta e. prekybos verslams maksimaliai padidinti jų pardavimus per pažangias klientų duomenų analizės ir personalizavimo galimybes.

Įkurta 2012 metais Edas Hallenas ir Andrew Bialecki, Klaviyo išaugo iki kompanijos, turinčios daugiau nei 800 darbuotojų ir teikiančios paslaugas tūkstančiams klientų visame pasaulyje.

Klaviyo yra įsikūrusi Bostone, Masačusetso valstijoje, JAV, ir dirba su įvairiais verslais daugiau nei 120 šalių.

Nemokama naujienlaiškių siuntimo programa
Nemokama naujienlaiškių siuntimo programa

Privalumai:

 • Duomenų analizė: Siūlo gilias ir išsamias duomenų analizės galimybes, leidžiančias tiksliai segmentuoti auditoriją ir matuoti kampanijų efektyvumą.
 • Automatizavimo ir personalizavimo derinys: Stiprios automatizavimo galimybės kartu su išsamiu turinio personalizavimu leidžia kurti labai tikslines kampanijas.
 • Integracija: Puiki integracija su e. prekybos platformomis, pavyzdžiui, Shopify, kurios leidžia automatizuoti daugelį pardavimo ir rinkodaros procesų.

Trūkumai:

 • Kainodara: Panašiai kaip ir Omnisend, Klaviyo gali būti brangesnė, ypač turint dideles prenumeratorių bazes.
 • Kompleksiškumas: Plačios funkcijos reikalauja laiko mokymuisi ir pritaikymui, kas gali būti iššūkis mažesniems verslams.

MailerLite

MailerLite yra intuityvi naujienlaiškių siuntimo platforma, skirta verslams efektyviai valdyti savo el. pašto marketingo kampanijas.

Įkurta 2010 m. Lietuvoje, įmonė buvo pradėta kaip paprastas sprendimas mažiems ir vidutiniams verslams, norintiems lengvai sukurti ir valdyti el. pašto kampanijas.

Įkūrėjas Ignas Rubežius su komanda sukūrė platformą, akcentuojančią paprastumą, naudojimo patogumą ir prieinamumą.

Nemokama naujienlaiškių siuntimo programa Mailerlite
Nemokama naujienlaiškių siuntimo programa

Privalumai:

 • Naudotojo draugiškumas: MailerLite išsiskiria itin paprasta ir intuityvia vartotojo sąsaja, palengvinančia el. pašto kampanijų kūrimą ir valdymą.
 • Prieinama kainodara: Siūlo konkurencingas kainas ir yra patraukli mažesniems verslams bei pradedantiesiems.
 • Nemokamas planas: Pasiūlo funkcionalų nemokamą planą su pakankamu prenumeratorių ir siuntimų skaičiumi pradžiai.

Trūkumai:

 • Ribotesnės automatizavimo galimybės: Nors leidžia kurti automatizavimo srautus, jie nėra tokie platūs kaip Klaviyo ar Omnisend.
 • Mažiau išplėtoti integravimo variantai: Nors siūlo pagrindines integracijas, gali trūkti kai kurių nišinių ar specializuotų integracijų.

Beje naujienlaiškiai yra labai svarbi kiekvienos elektroninės parduotuvės vartotojo kelionės žemėlapio dalis. Dažnai tai būna viena iš pirmųjų ir paskutinių vartotojo kelionės etapo dalių.

Reguliarus naujienlaiškių siuntimas padeda išlaikyti prekės ženklą matomą ir stiprina jo autoritetą. Teikiant nuolat vertingą turinį, verslai gali skatinti lojalumą. Pavyzdžiui, naujienlaiškiai, kuriuose pateikiami nauji receptai, patarimai ar išskirtinės nuolaidos, padeda išlaikyti prenumeratorius aktyvius ir labiau linkusius tęsti pirkimus​ konkretaus prekinio ženklo parduotuvėse (Marketing Letter)​.

Mailchimp

Mailchimp, viena iš pirmaujančių el. pašto marketingo ir automatizavimo platformų pasaulyje, buvo įkurta 2001 metais Beno Chestnutto ir Dano Kurziuso.

Pradėjusi kaip nedidelė įmonė, dabar Mailchimp išaugo į įmonę, turinčią daugiau nei 1,200 darbuotojų ir aptarnaujančią klientus visame pasaulyje.

Ši platforma yra žinoma dėl savo naudotojų draugiškos sąsajos, lankstumo ir platus funkcijų spektro, pritaikytų tiek mažiems, tiek dideliems verslams.

Įsikūrusi Atlantoje, Džordžijos valstijoje, JAV, Mailchimp veikia keliuose šimtuose šalių, padėdama verslams kurti, išsiųsti ir analizuoti el. pašto kampanijas, siekiant geriau bendrauti su savo auditorija ir skatinti verslo augimą.

Nemokama naujienlaiškių siuntimo programa Mailchimp
Naujienlaiškių kūrimo programos: Mailchimp

Privalumai:

 • Platus funkcionalumas: Mailchimp siūlo platų įrankių spektrą, įskaitant automatizavimą, analitiką, ir A/B testavimą.
 • Nemokamas planas: Pasiūlo vieną iš rinkos geriausių nemokamų planų, tinkantį mažesniems verslams.
 • Vartotojo sąsaja: Intuityvi ir lengvai naudojama sąsaja leidžia greitai sukurti ir išsiųsti el. laiškus.

Trūkumai:

 • Kainodara už aukštesnio lygio funkcijas: Kaip ir kitos platformos, Mailchimp gali tapti brangi, augant prenumeratorių skaičiui ir poreikiui naudoti pažangesnes funkcijas.
 • Ribojimai dėl prekės ženklo: Nemokamoje versijoje gali būti privaloma naudoti Mailchimp prekės ženklo elementus.

Kiekviena iš šių platformų turi savų pliusų ir minusų, todėl renkantis tinkamą naujienlaiškių siuntimo platformą, svarbu atsižvelgti į savo verslo specifiką, prenumeratorių kiekį, biudžetą ir pageidaujamas funkcijas.

Man asmeniškai labiausiai patinka Omnisend platforma. Galbūt, kad daugiausiai klientų teko aptarnauti su šia naujienlaiškių programa. Patinka jos galimybės derinti ne tik naujienlaiškius, bet ir SMS ar push notification.

Pirmoji išbandyta karjeros pradžioje yra Mailchimp. Kitos dvi paminėtos platformos, taip pat puikios ir turi savo pliusų bei minusų, kurie geriau atsiskleidžia pradėjus naudoti. Kaip ir kiekvieną programą.

Elektroninio pašto rinkodara pasižymi viena aukščiausių investicijų grąžų tarp visų skaitmeninės rinkodaros kanalų. Už kiekvieną išleistą 1 eurą verslai gali tikėtis vidutinės grąžos net 36 eur. Tai prilygsta ,3600% ROI. Tai rodo, kad naujienlaiškiai yra itin ekonomiškas rinkodaros įrankis, ženkliai didinantis pajamas (OptinMonster)​​

Dažniausiai užduodami klausimai

1. Kuo skiriasi Omnisend, MailChimp ir MailerLite funkcijos?

Omnisend yra specializuotas e. prekybos rinkodaros įrankis, kuris siūlo automatizuotas el. laiškų kampanijas, SMS rinkodarą ir omnichannel marketingą.

MailChimp yra universalus įrankis, kuris teikia el. pašto rinkodaros paslaugas, socialinių tinklų integraciją ir įvairias rinkodaros automatikos funkcijas.

MailerLite taip pat siūlo el. pašto rinkodaros sprendimus, tačiau yra labiau orientuotas į paprastumą ir mažesnius verslus, su intuityviu naudojimo sąsaja ir pagrindinėmis automatizacijos galimybėmis.

2. Kuri platforma yra geriausia mažam verslui?

MailerLite dažnai rekomenduojama mažiems verslams dėl savo paprastos naudojimo sąsajos ir prieinamų kainų planų.

MailChimp taip pat yra populiarus tarp mažų verslų dėl savo nemokamo plano, kuris leidžia siųsti iki 10,000 el. laiškų per mėnesį iki 2000 prenumeratorių.

Omnisend gali būti tinkamesnė mažoms e. prekybos įmonėms, nes siūlo daug specializuotų funkcijų būtent šiai verslo sričiai.

3. Kaip lengvai šios platformos integruojasi su kitomis paslaugomis?

Visos trys platformos siūlo integracijas su įvairiomis kitomis paslaugomis.

MailChimp turi platų integracijų spektrą su socialiniais tinklais, e. prekybos platformomis ir kitomis rinkodaros įrankiais.

Omnisend yra stipriai integruotas su populiariausiomis e. prekybos platformomis, tokiomis kaip Shopify ir WooCommerce.

MailerLite taip pat siūlo integracijas su daugybe įrankių, tačiau jos gali būti mažiau išplėtotos nei MailChimp.

4. Kuris įrankis siūlo geriausią klientų aptarnavimą?

Omnisend yra žinomas dėl savo puikaus klientų aptarnavimo, kuris apima 24/7 pagalbą ir tiesioginį pokalbį.

MailChimp siūlo klientų aptarnavimą per el. paštą ir tiesioginį pokalbį, tačiau tiesioginis pokalbis prieinamas tik mokamiems planams.

MailerLite taip pat pasižymi geru klientų aptarnavimu, su pagalba per el. paštą ir tiesioginį pokalbį.

Kiek pats daugiausiai naudoju Omnisend, tai esu patenkintas aptarnavimu.

Pabaigai: naujienlaiškių kūrimo programos

Jei ieškote kas galėtų būti geriausia nemokama naujienlaiškių siuntimo programa, siūlyčiau neieškoti tiesiog dėl to, kad ji bus nemokama. Išsirinkite priemonę, kuri atitiktų jūsų poreikius.

Visos jos turi nemokamus planus, tiesiog išsibandykite ir atraskite tinkamiausią sau.

Tinkamai pasirinkta platforma gali ženkliai padidinti jūsų el. pašto marketingo veiksmingumą ir prisidėti prie verslo augimo.

Reikia pagalbos kuriant automatizuotas naujienlaiškių kampanijas? Pakalbėkime.

Mumis pasitiki

Prisijunkite prie jau mus pasirinkusių

Susisiekime

Parašykite mums laišką

Pasidalinkite su kokiais iššūkiais susiduria Jūsų verslas ir kaip galėtume jums padėti. 

Aptarkime

Nemokama konsultacija

Aptarkime Jūsų poreikius nemokamos konsultacijos metu