Kas yra SEO straipsniai?

SEO straipsnių rašymas yra labai svarbi sėkmingos SEO strategijos dalis. Rašykite SEO straipsnius orientuotus į skaitytojus bei paieškos robotus.
Kas yra SEO straipsniai

SEO straipsnių rašymas: kokia jų vertė?

SEO straipsniai yra svarbi SEO strategijos dalis, leidžianti padidinti svetainės matomumą ir pritraukti daugiau lankytojų.

Šiame įraše išsamiai aptarsime, kas yra SEO straipsniai, kokia jų svarba, kaip juos reikėtų kurti, optimizuoti ir analizuoti, kad pasiektumėte geriausius rezultatus.

Kas yra SEO straipsniai?

SEO straipsnis – tai kruopščiai parengtas tekstas, skirtas ne tik informuoti ar įtraukti skaitytoją, bet ir optimizuotas pagal paieškos sistemų algoritmus, siekiant kuo aukštesnių pozicijų paieškos rezultatuose.

SEO specialistų tarpe dažnai girdima frazė – optimizuokite turinį, ne paieškos robotams, o žmonėms. Nei taip, nei taip. Vienaip ar kitaip pirma Google robotai vertins jūsų tekstą. Tad turite padaryti viską, kad būtumėte jų pastebėti.

Bet be abejo turite atsižvelgti ir į žmones bei jų patirtį jūsų tinklapyje. Ar jiems bus paprasta ir aišku skaityti pateiktą informaciją ar ji nebus per trumpa, per ilga, neaiški ir kt.

Pagrindiniai SEO straipsnių elementai:

 • Raktiniai žodžiai
  Kruopštus raktinių žodžių tyrimas ir jų organiškas įterpimas į tekstą. Ir ne vieno, o kelių susijusių raktinių žodžių. Raktažodžių variacijos arba klasteriai.

 • Antraštės (H1) ir paantraštės (H2)
  Aiškios ir informatyvos antraštės, kurios padeda geriau indeksuoti puslapį paieškos sistemose. Ir kuriose yra naudojami raktažodžiai ar jų variacijos.

 • Vidinės ir išorinės nuorodos
  Nuorodos, kurios padeda pagerinti svetainės autoritetą ir naudingos skaitytojo navigacijai. Susiekite vidinius puslapius susijusiomis nuorodomis. Taip kursite tematinį autoritetą. Kad yra dabar nukreipkime vidinę nuorodą į SEO paslaugos puslapį, kad jis gautų šiek tiek aktualaus srauto.

 • Optimizuotas turinio formatas
  Aiški struktūra, skaitomumas ir vizualiniai elementai, padedantys palaikyti skaitytojo dėmesį. Ilgi paragrafai yra atgyvenę. Nebijokite rašyti trumpus kelių eilučių paragrafus, tekstą išskirti citatomis ar bullet points, pažymėkite svarbią informaciją bold ar italic.

SEO straipsnių svarba

SEO straipsniai yra neatsiejama bet kurios interneto svetainės dalis, siekiant pagerinti jos matomumą ir vartotojų skaičių.

Statistikos duomenys rodo, kad svetainės, kurios reguliariai publikuoja aukštos kokybės SEO straipsnius, gauna iki 55% daugiau lankytojų.

Be to, „HubSpot“ atlikta analizė parodė, kad įmonės, kurios publikuoja daugiau nei 16 blogo įrašų per mėnesį, gauna beveik 3.5 karto daugiau srauto nei tos, kurios publikuoja 0-4 įrašus per tą patį laikotarpį.

SEO straipsnių kūrimo strategijos

Sėkmingo SEO straipsnio kūrimas prasideda nuo raktinių žodžių tyrimo. Naudodami įrankius kaip „Google Keyword Planner“, „SEMrush“, ar „Ahrefs“, galime identifikuoti žodžius ir frazes, kuriuos jūsų tikslinė auditorija dažniausiai naudoja paieškose.

 • Mums labiausiai patinka SEMrush įrankis kai ieškome susijusių raktinių žodžių, jų paieškų mėnesinio kiekio, konkurencingumo, idėjų klausimams ir pan.

 • Jei norime analizuoti konkurentus ir jų naudojamus raktažodžius, kuriems jų sekasi geriausiai, kokį turinį ir raktažodžius jie naudoja ir ko nenaudoja mūsų partneriai, tuomet naudojame Ahrefs. Puikus ir naudingas įrankis.

Svarbu ne tik rasti tinkamus raktinius žodžius, bet ir suprasti jų paieškos intenciją – tai leidžia kurti turinį, kuris atitinka lankytojų lūkesčius ir padidina įtraukimą.

Ar vartotojas ieško informacijos ir tai yra tik pradinė jo pirkimo fazė, o galbūt jis nori pirkti ir jam šiuo metu nereikia dar vieno tinklaraščio įrašo, jam reikia prekės puslapio.

SEO straipsnių kūrimo strategijos

Turinio kokybė ir struktūra taip pat yra itin svarbios.

 1. Gerai struktūrizuotas SEO straipsnis turi būti skirstomas į aiškias ir logiškas dalis, panaudojant antraštes ir paantraštes (H1, H2, H3…).

  Taip padėsite skaityti ir lankytojui ir paieškos sistemų robotams.

 2. Įtraukite į tekstą sąrašus, išskirtinius duomenis ir grafinius elementus, kurie ne tik patraukia skaitytojo dėmesį, bet ir padeda pabrėžti svarbiausias idėjas.

 3. Nepamirškite nuorodų. Tiek vidinių, tiek išorinių nuorodų įterpimas, yra dar vienas svarbus SEO straipsnių aspektas.

  Vidinės nuorodos padeda paieškos sistemoms geriau suprasti svetainės struktūrą ir paskirstyti puslapio autoritetą, o išorinės nuorodos, vedančios į patikimas šaltinius, padidina turinio patikimumą ir gali pagerinti svetainės reitingus.

  Kaip ir šiame tekste galite matyti išorines nuorodas į Google keyword planner bei Ahrefs. Kadangi rašome apie SEO straipsnius, SEO auditas yra susijusi tema, kurio metu taip pat analizuojame kurie tinklapio puslapiai pritraukia daugiausiai vartotojų. Todėl pridėjome ant šio raktažodžio nuorodą, nes šį įrašą skaitantiems tai gali būti aktualu.

 4. Be to, nepamirškite tekste naudoti sinonimų ar susijusių temų. Vienas iš populiarėjančių temų SEO pasaulyje pastaruoju metu – semantinis SEO, Jis padeda algoritmams įvertinti turinio gylį ir kontekstą.

Remiantis Statista duomenimis, Google valdo daugiau nei 92% visos paieškos rinkos dalies, o tai reiškia, kad SEO optimizavimas yra gyvybiškai svarbus bet kuriai svetainei, norinčiai pagerinti savo matomumą.

kas yra seo straipsniai
Kas yra SEO straipsniai?

SEO straipsnių optimizavimo praktikos

On-page SEO optimizavimas yra esminė sėkmingų SEO straipsnių dalis. Čia svarbu užtikrinti, kad kiekvienas straipsnis turėtų optimizuotą antraštę, meta aprašymą ir URL, kurie atitiktų raktinius žodžius ir būti pritaikyti vartotojo paieškai.

Antraštės (H1) turėtų būti įtraukiančios ir informatyvios, o paantraštės (H2, H3..) padėtų struktūrizuoti turinį ir palengvintų skaitomumą.

Mobiliojo ryšio optimizavimas yra kritiškai svarbus, nes dauguma vartotojų dabar naršo internete naudodamiesi mobiliaisiais įrenginiais. Užtikrinkite, kad jūsų svetainė būtų „responsive” ir turinys lengvai skaitomas ant mažesnių ekranų. Tai apima teksto dydžio pritaikymą, meniu ir mygtukų prieinamumą, taip pat greito puslapio įkėlimo užtikrinimą.

Greitis ir naudotojo patirtis taip pat ženkliai veikia SEO. Svetainės, kurios įkeliamos lėčiau nei 3 sekundes, dažnai patiria didelį atmetimo procentą. Google pripažįsta svetainės greitį kaip reitingavimo faktorių, todėl būtina optimizuoti vaizdus, sumažinti nereikalingą JavaScript ir CSS, bei naudoti tinkamas talpyklų priemones.

SEO straipsnių analizė ir matavimas

SEO straipsnių efektyvumas gali būti matuojamas įvairiais būdais.

Atmetimo rodiklis

Vienas iš svarbiausių įrankių yra Google Analytics, kuris leidžia stebėti lankytojų srautą, atmetimo rodiklius, vidutinį puslapio peržiūros laiką ir kitus svarbius metrikus.

Kuo žemesnis atmetimo rodiklis, vadinasi tuo geriau straipsnis atsakė į vartotojo užklausą, tuo jis kokybiškesnis buvo.

Vieta paieškos rezultatuose

Be abejo, kad ir koks geras, informatyvus bei kokybiškas bebūtų tekstas, jis turi būti matomas kuo aukščiau paieškos svetainės. SEO straipsnių rašymas yra skirtas pritraukti vartotojus į jūsų svetainę.

Naudodami įrankius „SEMrush“ ar „Ahrefs“, galime matyti, kaip konkretūs straipsniai konkuruoja su pagrindiniais konkurentais paieškos rezultatuose.

Savo straipsnio vietą paieškos rezultatuose ir pokytį galite matyti Google search console. Joje taip pat matysite pagal kokius raktažodžius jūsų straipsnis buvo matomas paieškoje ir kurią vietą užėmė rezultatų puslapyje, kiek sulaukė paspaudimų, parodymų ir kt.

Iššūkiai ir klaidos kuriant SEO straipsnius

Nors SEO straipsnių kūrimas atrodo paprastas, dažnai pasitaiko klaidų, kurios gali neigiamai paveikti jūsų svetainės SEO.

Dažniausios klaidos apima:

 • per didelį raktinių žodžių kiekį,
 • nepakankamą turinio gylį,
 • prastą vidinių ir išorinių nuorodų strategiją ir
 • vartotojo patirties ignoravimą.
 • tekstas neatnaujinamas ir nepapildomas

Venkite šių klaidos ir nuolat naujinkite esamą turinį. Tai padės pasiekti užsibrėžtų verslo tikslų.

Content Marketing Institute teigia, kad kokybiškas turinys, kuris yra tinkamai optimizuotas paieškos sistemoms, gali padidinti pardavimų skaičių, nes gerai parengtas ir naudingas turinys skatina vartotojų pasitikėjimą ir lojalumą.

  Kas yra SEO straipsniai
  Kas yra SEO straipsniai?

  Dažniausiai užduodami klausimai apie SEO straipsnius

  1. Koks yra geriausias SEO straipsnio ilgis?

  Nėra vieno teisingo atsakymo. Daugelis SEO ekspertų teigia, kad turinio ilgis turėtų būti nustatomas remiantis tema ir vartotojo poreikiais, o ne aklais skaičiais.

  Vis tik paprastai geresnių rezultatų paieškos sistemose pasiekia išsamūs straipsniai, turintys 1000-2000 žodžių.

  Tačiau svarbiausia yra kokybė ir informacijos vertė, o ne vien tik žodžių skaičius. Ilgesni straipsniai leidžia išsamiau aptarti temą, o tai gali padidinti straipsnio autoritetą ir padėti jį geriau indeksuoti paieškos sistemoms.

  Vis tik atsiradus dirbtiniam intelektui supaprastėjo ilgesnio turinio kūrimas ir dėl to Google dabar kovoja su ilgu, bet vartotojui nenaudingu turiniu. Jei rašysite ilgą straipsnį, pasistenkite temą aptarti iš skirtingų rakursų, o ne tik rašykite bendrai apie temą, kad turėtumėte daugiau žodžių ir raidžių.

  Beje, šio teksto ilgis yra šiek tiek daugiau nei 1500 žodžių. Ar jį ruošiant buvo pasitelktas AI? Taip, šiek tiek 🙂 Ar jis

  2. Kaip dažnai turėčiau naudoti raktinius žodžius straipsnyje?

  Taip, kad vartotojui tekstas skambėtų natūraliai ir jam nebūtų keista jį skaityti. Raktinių žodžių tankis turėtų būti natūralus ir nesukelti diskomforto skaitant.

  Bendra rekomendacija yra, kad raktinių žodžių tankumas svyruotų apie 1-2%.

  Svarbiausia, kad tekstas išliktų sklandus ir suprantamas, o raktiniai žodžiai atrodytų organiškai įterpti, o ne priverstinai. Per didelis raktinių žodžių naudojimas gali atrodyti kaip „keyword stuffing“, o tai neigiamai paveiks jūsų puslapio reitingą.

  Nepamirškite naudoti tekste sinonimų. Kaip kad ir šiame tinlaraštyje pagrindiniai naudojami yra „kas yra SEO straipsniai” bei „SEO straipsnių rašymas”. Juos stengiamės įterpti:

  – teksto pradžioje,
  – pabaigoje,
  – viduryje,
  – panaudoti antraštėse,
  – paveikslėlių aprašymuose,
  – ALT tekstuose.

  3. Ar reikia SEO straipsniuose naudoti nuorodas?

  Taip 🙂 Nuorodų naudojimas SEO straipsniuose yra labai svarbus. Vidinės nuorodos, kurios veda į kitus jūsų svetainės puslapius, padeda stiprinti svetainės struktūrą ir gerina naudotojo patirtį, leisdamos lengviau naviguoti tarp susijusių temų.

  Išorinės nuorodos į patikimus ir autoritetingus šaltinius gali padidinti straipsnio patikimumą ir pagerinti jo vertinimą paieškos sistemų akyse.

  Svarbu pasirinkti tuos šaltinius, kurie yra patikimi ir susiję su jūsų turiniu.

  Kas yra SEO straipsniai: Išvados

  SEO straipsniai yra neatsiejama bet kokio modernaus verslo internetinės rinkodaros strategijos dalis. Jie ne tik padeda gerinti svetainės pozicijas paieškos sistemose, bet ir prisideda prie prekės ženklo žinomumo, klientų įtraukimo ir pardavimų skatinimo.

  Naudodamiesi geriausiomis praktikomis ir nuolat tobulindami savo žinias, galite užtikrinti, kad jūsų SEO straipsniai bus efektyvūs ir duos pastebimų rezultatų.

  SEO straipsnių rašymas yra labai svarbi sėkmingos SEO strategijos dalis.

  Tikiuosi šiuo įrašu bent šiek tiek padėjau geriau suprasti kas yra SEO straipsniai ir kaip derėtų juos ruošti.

  Reikia pagalbos su SEO? Galime padėti atlikdami SEO auditą, ruošdami SEO tekstus ir optimizuodami jūsų tinklapį, kad pakiltumėte aukščiau paieškoje. Susisiekite.

  Mumis pasitiki

  Prisijunkite prie jau mus pasirinkusių

  Susisiekime

  Parašykite mums laišką

  Pasidalinkite su kokiais iššūkiais susiduria Jūsų verslas ir kaip galėtume jums padėti. 

  Aptarkime

  Nemokama konsultacija

  Aptarkime Jūsų poreikius nemokamos konsultacijos metu