Domeno reitingas (DR): kas tai?

elektronine parduotuve

Kas yra domeno reitingas (DR) ir kodėl jis yra skaičiuojamas SEO specialistų? „Domain Rating” (DR) yra „Ahrefs” įmonės sukurta SEO metrika. Jis parodo svetainės atgalinių nuorodų stiprumą skalėje nuo 0 iki 100, kai pastaroji yra stipriausia.

SEO bendruomenėje domeno reitingas plačiai naudojamas siekiant įvertinti atgalinių nuorodų kūrimo galimybes ir įvertinti svetainės autoritetą, įgyjamą per atgalines nuorodas.

Ahrefs teigia, kad svetainės DR ir raktažodžių autoritetas koreliuoja tarpusavyje. Kuo aukštesnis DR, tuo daugiau šansų, kad jūsų raktažodžiai bus rodomi aukščiau rezultatų paieškoje. Be abejo jei kiti parametrai bus tinkamai išpildyti.

Tai reiškia, kad domeno reitingą galima naudoti siekiant įvertinti svetainės galimybes gauti organinį srautą iš „Google”.

Domeno reitingas koreliuoja su raktažodžių reitingų skaičiumi

Terminas logaritminė DR skalė reiškia, kad atotrūkis tarp DR 75 ir DR 76 yra daug didesnis nei tarp DR 20 ir DR 21. Kitaip tariant, kuo didesnis DR, tuo sunkiau jį padidinti.

Skirtingai nei URL reitingas (UR), domeno reitingas yra visos svetainės metrika (taikoma visam domenui).

Kas turi įtakos domeno reitingui?

Tikslios domeno reitingo formulės Ahrefs neatskleidžia, tačiau dalijasi, kad DR turi įtakos šie veiksniai:

  • Į svetainę nukreipiančių domenų (referuojančių domenų) skaičius.Šių nukreipiančiųjų domenų DR. Kuo didesnis nukreipiančiojo domeno DR, tuo daugiau DR jis „perduoda” kitoms svetainėms.
  • Interneto svetainių, į kurias nukreipiantis domenas pateikia nuorodas, skaičius. Kuo daugiau svetainių, į kurias nukreipiančiojo domeno nuorodos yra pateikiamos, tuo mažesnį DR gauna kiekviena susijusi svetainė.
  • Nofollow nuorodos neperduoda autoriteto (DR) svetainei į kurią yra kreipiamos.

Ar vertiname domeno reitingą (DR) atlikdami SEO paslaugas? Taip, vertiname tiek klientų, tiek pagrindinių jų konkurentų domeno reitingą. Tai leidžia geriau suprasti esamą situaciją ir padėtį.

Tarkime jei jūsų svetainė yra visiškai nauja ir neturi jokių atgalinių nuorodų, greičiausiai jos DR bus mažas ir dėl to bus sudėtinga konkuruoti su tiesioginiais konkurentais.

Kaip ir visoje SEO sferoje DR nėra nei svarbiausias nei visiškai nesvarbus dėmuo. Tiesiog jis yra dar vienas iš rodiklių, į kuriuos atsižvelgiame atlidami SEO auditą bei dirbdami su klientais.

Kaip sužinoti domeno reitingą?

Savo tinklapio DR galite paprastai ir nemokamai pasitikrinti su Ahrefs įrankiu, paspaudę šią nuorodą. Tai nemokamas įrankis leisiantis patikrinti svetainės autoritetą.

Jei turite klausimų dėl svetainės autoriteto ar kitų SEO darbų visuomet susisiekite.

Mumis pasitiki

Prisijunkite prie jau mus pasirinkusių

Susisiekime

Parašykite mums laišką

Pasidalinkite su kokiais iššūkiais susiduria Jūsų verslas ir kaip galėtume jums padėti. 

Aptarkime

Nemokama konsultacija

Aptarkime Jūsų poreikius nemokamos konsultacijos metu